ЕУШ победник на ЕКО инфлуенсер такмичењу у Београду

Дана 11.4.2024. године на Универзитету Сингидунум у Београду, одржано је такмичење за средњошколце из области животне средине и одрживог развоја. Тема такмичења односила се за проблем стварања и нешкодљивог уклањања отпада од хране на одабраној локацији.(Буди екоинфлуенсер у свом крају). Тим наше школе кога су чинили ученици III/1, Катарина Костић, Кристина Костић и Страхиња Савић, освојио је прво место и награђен је четвородневном стручном екскурзијом  у Мађарској.
Пројектни задатак наших ученика био је уклањање отпада од хране из школског ресторана и носио је назив ,,Одржив оброк”. Ментори ученика на овом пројекту биле су професорке биологије Александра Милосављевић и Мира Ивковић.

ЕУШ „Вук Караџић“ из Велике Плане као образовно – васпитна установа кроз овај пројекат постаје још бољи градитељ ученичких знања, али исто тако и градитељ боље будућности на Земљи, на којој ће живети неке наредне генерације.