ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИЧКИХ КОМПАНИЈА

Дана, 28. 03. 2024. године, у просторијама BIG Fashion-a, у Крагујевцу, одржано је Регионално такмичење ученичких компанија на нивоу централне Србије. Нашу школу је представљао тим састављен од ученика одељења 3-1, Михајла Миленковића, Николе Ракића, Страхиње Савића и Катарине Петровић као капитена екипе; ментори су били: наставник-ментор, наставник економске групе предмета, Оливера Стошић, и бизнис-ментор, Сања Пењишевић, запослена у Generale осигурању.

Наш тим је представљао платформу „Виртуелко“ кроз коју смо нудили услуге финансијске писмености и електронског пословања предузећа у виду обуке младих као будућих запослених у разним бизнис секторима. Идеја о овој услузи је настала у сарадњи наше школе са средњом школом из Северне Македоније, креатор платформе је био наставник рачунарства и информатике, Дејан Петровић – програмер, док је главна и одговорна организаторка овог програма професорка Оливера Стошић. Све време смо се провели лепо, атмосфера је била очаравајућа, остали штандови су били пуни занимљивих и иновативних производа. Већина посетиоца BIG Fashion-a је посетила и наш штанд и
заинтересовала се за Виртуелка уливајући наду да ће платформа постати једна од водећих у Србији у интеграцији образовања и привреде. На крају, када је одлука жирија донета, мишљења смо да сам начин бодовања није концизно и прецизно наведен као и да одлука није образложена тако да је закључак да нема неког специфичног разлога због чега ће нечија компанија проћи даље на Национално такмичење, али зато позивамо и наредне генерације да учествују у такмичењу зато што кроз њега стичу нова познанства, постоји дружење, посети се неко ново место, није монотоно.

У име целог тима, захваљујем се бизнис-менторки на сарадњи, била нам је од велике помоћи, као инаставници-менторки која је била ту уз нас и бодрила нас. До следећег такмичења…

Аутор текста:
Михајло Миленковић 3-1