Представљање E-twinning пројекта

Данас је на Наставничком већу, наставник Марија Илић, представила E-twinning пројекат „Where food and wine meet…“. Пројекат се реализје кроз предмет Агенцијско и хотелијерско пословање. Започет је у октобру и завршава се у мају. Пројекат је корелација наставника и ученика из Италије, Португалије и Србије. Циљ пројекта: унапређење знања и вештина ученика и наставника кроз израду задатака везаних за представљање туристичких мотива свог региона користећи дигиталне апликације. Знања и вештине које овим пројектом желимо унапредити: комуникацијске и језичке вештине , вештине коришћења дигиталних апликација, знања о земљама сарадницима из области историје, географије, културе, традиције, развијање одговрности за властите поступке и властито напредовање, развијање критичког мишљења, склапање нових познанстава.

Активности које пројекат подразумева су: упознавање преко апликације Падлет, креирање видеа о школи и граду, креирање логоа пројекта путем различитих апликација, истраживање на терену и на интернету, креирање интерактивне мапе, представљање итинерера у дигиталном и штампаном облику. Укључивањем у овај пројекат унапређују се знања и вештине ученика и наставника, креира се европска димензија пословања школе и унапређује се наставни процес предмета.