Извештај са радионице за тестирање склоности Тима за каријерно вођење и саветовање

Радионица Тима за каријерно вођење и саветовање одржана је 23.12.2022. године, у кабинету наше школе за 16 ученика завршних разреда образовних профила Финансијски администратор и Туристичко-хотелијерски техничар.

У уводном делу радионице, професорка Оливера је представила Александру Радовић из организације „БИПС“ из Крагујевца, каријерну саветницу.

Она је присутнима објаснила како приступити платформи и урадити Basic check проверу склоности и способности ученика.

То је обухватило проверу интересовања и општих знања путем попуњавања упитника на платформи ове организације. Затим је објашњено како ће ученици на сајту ове организације пронаћи квиз који попуњавају а након тога добијају резултате о предложеним делатностима којима се могу бавити у будућности. Резултате ових тестова ученицима који су урадили проверу, одмах је тумачила на индивидуалном саветовању, које је одржано након теста.

Координатор тима
Оливера Стошић