Moi=Elle

Француски језик је језик љубави, уметности, кулинарства… То је такође језик на којем су своја ремек дела стварали многи мајстори светске књижевности попут Молијера, Игоа, Балзака и многих других.

Богату француску историју и културу су на јединствен начин покушале да дочарају ученице 3/2 одељења које су, на часу француског језика, одржаном 9.6.2022.године, кроз  пројектни задатак “Moi = Elle”, представиле себе кроз женске ликове француске историје, књижевности, уметности, музике, филма и моде.

Будући да групу која учи француски језик у одељењу 3/2  чине искључиво девојчице, њихов је задатак био да за задати женски лик пронађу њима инспиративну фотографију и на сличан начин фотографишу себе, а затим да на часу презентују фотографије и задату личност  на француском језику.

Циљ овог часа је био да се на забаван и занимљив начин ученицима приближи француски језик и  цивилизација, као и да се ученициослободе да се пред  другима  изражавају на француском језику и усвоје део француске, али и опште културе.