Образовање – карта за бољу будућност

Пројекат је усмерен на унапређењу практичне наставе ученика профила Туристичко-хотелијерски техничар, као и на унапређење стручних компетенција наставника практичне наставе и директора.

Ученици ће у периоду од 9. до 23. априла 2022. године у пратњи директора и три наставника обавити практичну наставу из предмета Агенцијско и хотелијерско пословање у најбољим хотелима Малаге у Шпанији.

Наставници и директор ће такође посетити Туристичку средњу школу у Малаги где ће се упознати са организацијом и начином реализације практичне наставе.

Одласком на ову мобилност увешће се иновације у процес учења, наставне методе и наставне садржаје и школа ће се укључити у европске токове и остварити међународна познаства.

Ученици ће упознати културу и традицију земље домаћина.

За све учеснике је обезбеђен квалитетан превоз и смештај као и доста додатних активности на самој мобилности.

Ученицима ће бити пружена подршка партнера из Малаге (Euromind) као и константни менторинг и мониторинг.

Ученици ће по реализацији пројекта, добити Europass сертификат који ће им доста значити у туристичкој индустији.

Пројекат је одобрен од националне фондације Темпус и финансиран од стране европске организације Еразмус плус.