Дешавања у школском ресторану

Ученици су, након паузе, једва дочекали да поново седну у школске клупе. Упкос томе што и даље влада вирус, сви заједно се трудимо да се прилагођавамо свим мерама и ускладимо наставу у којој се часови одвијају скраћено, а ученици похађају школу подељени у две групе. Посебно је важно што ученици образовних профила угоститељске струке имају практичну наставу из предмета који захтевају практичан рад у ресторану и кухињи.

Ученици конобари су имали занимљиво искуство у свечаном ручку поводом фестивала документарног филма Златна буклија, а који је одржан у склопу обележавања Дана општине Велика Плана. Собзиром да је фестивал био јубиларни, а даим је наша школа увек била подршка, добили смо и плакету. Такође, ручак су припремали ученици образовних профила кувар и посластичар, који свакодневно, сем својих редовних школских обавеза, приремају оброке за Народну кухињу.