На путу до диплома – матурски и завршни испити

Ова школска година остаће упамћена по томе што се одвијала у условима ванредног стања због епидемије вируса корона. Али, када говоримо о испиту зрелости и знању наших ученика, она није била необична. Сви матурски испити за четворогодишње образовне профиле одвијали су се уобичајно, уз примену свих мера заштите. Такође, ученици образовних профила трећег степена свој завршни испит реализовали су тако што су практично показивали стечене вештине и знања у школској кухињи и ресторану.

Сви ови испити реализовани су у периоду од 4. до 11. јуна, и захвални смо свим комисијама, прегледачима, представницима из привреде и свим наставницима који су дежурали у специфичним условима, поштујући све мере. Код ученика се приметила изузетна мотивисаност и жеља да дају све од себе, јер су сепоново окупили у својој школи.