Eкскурзија треће и четврте године – Венеција

Ову предивну ексурзију реализовали смо у периоду од 26. до 30. априла. Посетили смо Верону, Падову, језеро Гарда, Венецију и Трст. Северне Италија је оставила на нас незабораван утисак: предивни приморски градови, ренесансна архитектура, дружење, сунце, хотел и само место у коме смо били смештени- Лидо ди Јесоло. Читав утисак само је употпунила Маја, наш туристички водич, која је безрезервно и несебично пружила сваку стручну и људску помоћ свима нама. Њено представљање набројаних градова, прича о историји Италије, посебно предавање везано за туристичке техничаре и обилазак кухињског блока ученика угоститељске струке, остаће свима у сећању.

Посебан утисак на ученике оставио је балкон Јулијине куће у Верони, кипови на тргу у Падови, вожња гондолом у Венцији али и трг и српска црква у Трсту.

Ekskurzija_III_IV_2017_02