Ђак генерације – Марија Миладиновић

Овогодишњи ђак генерације је Марија Миладиновић, ученица прве генерације образовног профила Финансијски амдинистратор. Марија је свој дух лидерства изказала у оквиру свог одељења што се да закључити на основу тога што је била председник одељења и вођа група на свим наступима. Она је такође и председник ђачког парламента и у оквиру њега спроводила је бројне организације.

Марија Миладиновић, ђак генерације

Своје активности је увек крунисала дипломама и сертфикатима, а ти освојени пласмани су:

1. Општинско такмичење учениика средњих школа из књижевности (,,Књижевна олимпијада“) – освојено 1. место
  2. Окружно такмичење ученика средњих школа из књижевности (,,Књижевна олимпијада“) – освојено 1. место
  3. Републичко такмичење из Српског језика ,,Књижевна олимпијада“ освојено 5. место.
  4. Литерарни конкурс-најлепши есеј – освојено 1. место
  5. Регионално такмичење ученичких компанија у оквиру програма Достигнућа младих у Србији – сертификат
  6. Регионално такмичење средњошколаца у предузетничким вештинама,,ПОСЛОВНИ ИЗАЗОВ“ – сертификат
  7. Међународна сертификација чланица мреже JUNIOR ACHIEVEMENT широм Европе – Пасош предузетничких вештина, сертфикат
  8. Пројекат ,,Progressum“ искуствени тренинг емоционалне писмености – сертификат
  9. Награђена од стране школе за најлепше написано љубавно писмо – освојено 1. место
  10. Окружно такмичење у одбојци у Смедереву – освојено 2. место
  11. Спортске активности у одбојци, играч Друге лиге Србије као и учесник одбојкашког такмичења ,,Дани Европе“ у Обреновцу.
  12. Представник школе и оснивач презентације на скупу ,,Еuropean Winter Week“ – размена ученика из иностранства
  13. Учешће на литерарном  конкурсу за есеј у Смедереву на тему ,,Хероји нашег доба“
  14. Учешће на литерарном конкурсу за есеј на тему, ,Имам право да“
  15. Присуствовала гостовањима особља Црвеног крста и руководства банака
  16. Учешће на квизу поводом гостовања особља Народне Банке
Спортске активности, учесница друге лиге Србије

Осим остварених пласмана, Марија је и предузимљив организатор и учесник  бројних активности као што су:

1. Организација манифестације Новогодишњег програма – ,,Избор за најлепшу икебану“
  2. Вођење програма поводом Дана школе и за Савиндан
  3. Организатор дебате на тему ,,Друштвене мреже“
  4. Оснивач и представик школског клуба ,,Звончица“
  5. Састављање бројних текстова за школске новине
  6. Активно учешће на квизу из историје
  7. Активно учешће на квизу из Енглеског језика.
Интервју наше ученице за РТВ Плана

Марија је присуствовала и бројним стручним излетима, а као представник парламента присуствовала је Седницама Скупштине Општине Велика Плана, као и на Општинском састанку у згради Општинске Управе Велика Плана у присуству председника општине.

Драга Марија, управа ЕУШ „Вук Караџић“ ти жели пуно успеха у даљем школовању и раду! Велики су нам понос сви ученици наше школе, а оне најсјајније звезде су, управо, ђаци генерације!