Протестна шетња поводом трагичног страдања нашег ученика Стефана Филића

Стефан Филић, ученик четврте године Економско – угоститељске школе „Вук Караџић“, преминуо је 03.02. 2020. године након што је брутално претучен од стране хулигана.

Вест о смрти младића услед премлаћивања узнемирила је грађане, па је због тога најављен протест у недељу 09.02.2020. године због све већег насиља на улицама Велике Плане. Протест такође најављује и наша школа коју је похађао и Стефан Филић.

Првог радног дана након распуста, 18. фебруара, током првог часа, ученици, родитељи и сви запослени ће изаћи испред школе на миран протест. У част драгуља ове школе Стефана Филића, али и да би се зауставило улично, вршњачко насиље. Позивамо и Вас, све грађане нашег града да присуствујете овом скупу како би изразили своје незадовољство поводом овог немилог догађаја.