Одржан огледни час из банкарског пословања

У одељењу IV1 одржан је огледни час из предмета Рачуноводство финансијских организација и буџетских корисника на тему,,Банкарски послови пласирања новчаних средстава привреди и становништву – кредитирање привреде“ .

Гост предавач је био Дејан Аћимовић, менаџер продаје и заступник у осигурању у Комерцијалној банци у Великој Плани. Час је реализован као представљање послова из области банкарства из света рада, а повезао је и знања из предмета Финансијско-рачуноводствена обука. Ову тему су нарочито ученици схватили као прилику да боље упознају банкарске послове. Сазнали су које су квалификације и  вештине потребне за обављање овог посла.

Кроз навођење примера из праксе, као и разноврсне документације, ученици су информисани да је неопходно стално се усавршавати током каријере. На тај начин је представљен концепт целоживотног учења.

Предметни наставник: Оливера Стошић