Светски Дан туризма 2019. године у нашој школи

Дана 27. септембра у свету се обележава Светски дан туризма. Водећа прослава је одржана у Њу Делхију у Индији, а Економско-угоститељска школа „Вук Караџић“ се и ове, као и претходних година, прикључила прослави. У припреми обележавања учествовали су ученици профила Туристичко- хотелијерски техничар одељења II2 и Туристички техничар 4. разреда. Тема овогодишњег СДТ је била „Туризам и послови“ којом се жели скренути пажња на значај запослених у туризму, као и на потребу усавршавања запослених и улагања у њихова знања и вештине. У том циљу, ученици су припремили наградну игру којој је био циљ препознавање послова у туризму. Да бисмо боље промовисали послове у туризму, прослави су се  придружили  ученици образовних профила Кувар и Конобар.

У холу школе је било музике, балона, послужења и дружења са осталим ученицима школе, као што се и очекује на свакој прослави. У циљу даљег промовисања туризма, представљамо интересантну статистику:

• 10 % послова од свих послова су у туризму
  • у Европи 60% од свих запослених у туризму су жене
  • туризам утиче на развој слабо развијених подручја
  • туризам утиче ра развој осталих делатности
  • за време светске економске кризе 2010. године, туристичка делатност је остварила раст од 4%
  • у инострана путовања се укључује преко 1,5 милијарди људи
  • најтраженије занимање у туризму је кувар
  • приликом отварања једног посла у туристичкој делатности, отвори се више од једног посла у делатностима које су везане за туризам.

Наставник: Марија Илић