Били смо домаћини окружног такмичења Књижевна олимпијада

У суботу 30.3.2019. године наша школа је, први пут, угостила ученике и њихове наставнике српског језика на такмичењу из познавања књижевности. Ученици средњих школа на територији подунавског округа Смедерева, Смедеревске Паланке и Велике Плане) предивно су се провели у нашој школи и понели незаборавне утиске. Они су посебно истакли нашу гостопримљивост и срдачност, зато што су сви образовни профили учествовали у организацији такмичења: кувари су спремали и аранжирали предиван шведски сто заједно са посластичарима који су били задужени за слатка изненађења, конобари су послуживали, туристички техничари су били водичи а десеторо ученика из ЕУШ „Вук Караџић“ се такмичило. Ученица Марија Милосављевић (3-1) се пласирала на републичко такмичење које ће се одржати 12.маја у Сремским Карловцима.

Наша школа је поносна на све ученике и наставнике који су помогли да читаво такмичење буде
беспрекорно организовано и реализовано.