Техничари обезбеђења на Сајму информатичко-биротехничке опреме

Ученици ЕУШ „Вук Караџић“ одељења I-3 и II-3, образовног профила Техничар обезбеђења, у петак, 28. септембра су посетили Сајам информатичко-биротехничке опреме у Београду. Повод посете је блок настава из два предмета: дактилографија и рачунарство и информатика.

Сајам је само делимично испунио очекивања ученика и наставника, јер је било веома мало информатичке опреме. Али, посебну пажњу привукло је доста знимљивих штампача и машина за гравирање и израду слова.

Након обиласка сајма, ученици и наставници су имали слободно време за разгледање града и обилазак ТЦ „Ушће”. Ученици и наставници су стигли у 15.00 часова у Музеј Николе Тесле када је био заказан термин за  обилазак музеја. У оквиру облиска музеја, ученици су погледали изванредан документарни филм о животу Николе Тесле. Потом су имали прилику да присуствују одличним демонстрацијама рада  Tеслиних изума уз стручно објашњење научника запослених у музеју.