Како смо обележили Дан заљубљених

Као и прошле године и ове смо, такође, обележили 14. фебруар, познатији као Дан заљубљених. Поновили смо прошлогодишњу акцију – заљубљени су убацивали љубавна писма у кутију коју су ученици украсили. Да све иде по плану, побринули су се ученици друге године смера Туристички техничар и председница Ђачког парламента, Бојковић Катарина. Ученици су стајали поред кутије за време часова и одмора, а за време 5. часа су одабрали најлепше љубавно писмо и поделили остала писма ученицима, која су писана у предвиђеном временском року.

Најлепше љубавно писмо написала је ученица 2/2, Ана Милановић, која је у на папиру са нама поделила све што осећа према свом дечку и честитала му 11 месеци њихове љубавне везе. Она је награђена плишаним медом, бомбоњером и роковником, а награду јој је доделила Катарина Бојковић. Ове године, на идеју ученика 3. разреда, имали смо и бирање мис и мистера наше школе. Гласање се одржало 13. фербуара у холу школе. Ученици су убацивали имена, презимена и одељења ученика и ученице за које они мисле да је адекватан да заузме место мис или мистера школе. Ђаци су гласали од великог одмора, па све до петог часа. Након тога, наш жири, кога су чиниле Александра Тадић, Анђела Доцић из 2-1 и Катарина Бојковић 4-3, пребројавале су гласове и тако смо добили победнике. О томе да је ово била врло занимљива и атрактивна активност Ученичког парламета сведочи и податак да је гласало преко 400 ученика наше школе, а титулу мистера однео је Александар Алексић, ученик 4/3 и Љиља Милојевић, ученица 1/1. Њима су 14. фербуара додељене награде, а награде им је уручила председница Ђачког парламента.

Текст написала: Бојковић Катарина, 4-3