Стручни излет – знаменитости Велике Плане

Јендног сунчаног дана, кренули смо у обилазак знаменитости Велике Плане. Планом блок наставе из предмета Агенцијско и хотелијерско пословање предвиђено је упознавање знаменитости. Придружили су нам се ученици одељења II-4, који су имали блок наставу из предмета Услуживање.

Прво смо посетили манастир Покајницу који је 1818. године саградио Вујица Вулићевић. Затим смо отишли до Радовањског луга, где се налазио гроб вожда Карађорђа. Након тога смо обишли манастир Копорин, задужбину деспота Стефана Лазаревића, која припада браничевској епархији Српске православне цркве. Налази се између Велике Плане и Смедеревске Паланке. Затим смо направили паузу у оближњем Мекдоналдс ресторану, највећем ланцу ресторана у индустрији брзе хране.

На крају смо посетили етно село „Моравски конаци“ које је основано 2007. године. Разгледали смо главни комплекс, који је туристичко-угоститељски.

Овај излет смо реализовали у пратњи професора: Оливере Стошић, Перице Петровића и Милорада Кељановића. Било нам је лепо, јер смо видели и посетили природне, историјске и културне знаменитости Велике Плане.

Ауторке текста су ученице туристичке секције и одељења I-2:

Невена Митић,
Александра Ђорђевић,