Излет: манастир Жича, Матарушка бања и Краљево

Дана 29.5.2017. године, ученици образовног профила туристички техничар, друге године и техничар обезбеђења прве и друге године су у оквиру блок наставе посетили град Краљево. Прво одредиште на овој релацији био је манастир Жича, споменик изузетне историјске и културне вредности. У обиласку манастирског комплекса и упознавања са специфичном ахитектуром, фрескама и историјом, која траје више од осам векова, својом причом помогао нам је локални водич. Након обиласка манастира уследила је кратка пауза у Матарушкој бањи, иначе једној од многобројних бања у овом крају, богатом термалним водама. Наша следећа дестинација била је град Краљево, у коме смо прво обишли Народни музеј града и хотел “Турист“.

У музеју су ученици били у прилици да се упознају са археолошким предметима винчанске, сирчанске и римске културе, као и са историјом града Краљева кроз векове, ратном историјом из Првог и Другог светског рата. Хотел „Турист“ и његово љубазно особље провело нас је кроз све нивое пословања хотела. Преостале сате наши ученици су искористили за самостално истраживање овог града, који морамо се сложити, нуди врло занимљиве садржаје. У Велику Плану вратили смо се пуни дивних утисака и са топлом препоруком да обавезно обиђете овај град.